Рачната операциона маса TY е погодна за торакална и абдоминална хирургија, ОРЛ, акушерство и гинекологија, урологија и ортопедија итн.
Рамката, столбот и основата се од не'рѓосувачки челик, лесни за чистење и отпорни на корозија.
Механичката операциона маса се крева и спушта со пумпа за масло за педали, која работи непречено и е безбедна и сигурна. Сите други движења се управуваат со механички запчаници.
Оваа хидраулична операциона маса бара ножната плоча да може да се преклопи, да се отстрани и да се отстрани, а исто така е лесна за прилагодување. Основата е во облик на буквата Т.
1.Функција на ротација
Рачната операциона маса може да се ротира за 360°, лекарите можат да го прилагодат аголот според нивната положба за време на операцијата, што значително го зголемува оперативниот простор за време на операцијата. (Опционално)
2.Брзо префрлување во флексибилна положба
Операционата маса бара 200°издаденост (флексија) на површината на масата одеднаш со ракување со рачката, која може да се користи за замена на функцијата на лумбалниот мост.
3. Двослојна маса
За плочата е потребна двослојна композитна плоча, низок коефициент на апсорпција на Х-зраци и ефект на перспектива со висока дефиниција.
4. Материјал од не'рѓосувачки челик
Рамката, основата, столбот за кревање и главната менувачка структура се изработени од не'рѓосувачки челик 304, кој е лесен за чистење и триење, отпорен на киселина и корозија, што гарантира дека никогаш нема да 'рѓосува.
5. Хидраулично и рачно прилагодување
Подигнувањето и спуштањето на хидрауличната оперативна маса е од типот на пумпа за масло на педали, која работи непречено, безбедно и сигурно. Сите други движења се управувани од механичката глава на менувачот.
Pарматери
| Моделска ставка | TY Рачна операциона маса |
| Должина и ширина | 2020мм*500мм |
| Подигање (горе и долу) | 1010мм/ 760мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 45°/70° |
| Задна плоча (горе и долу) | 75°/ 15° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 25°/ 25° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 20°/ 20° |
| Елевација на мостот на бубрезите | ≥110 мм |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Sстандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Одмор за рамената | 1 пар |
| 5 | Патерица за колено | 1 пар |
| 6 | Стегач за фиксирање | 1 сет |
| 7 | Душек | 1 сет |