1.Ултра ниска позиција
Минималната висина на операционата маса за офталмологија може да се прилагоди на 500 mm. Добро познатиот електромагнетен погонски систем е стабилен, сигурен и безшумен за време на работата. Тој е најдобриот избор за офталмологија и ОРЛ хирургија.
2.Отстранлива плоча за глава
Отстранливата плоча за глава лесно се контролира со механички запчаник.
Конкавниот дизајн во средината на перницата за наслонот на креветот ги задоволува ергономските барања.
3. Широка површина
Ширината на површината може да достигне 550 мм, што му овозможува на пациентот поудобно да лежи на неа.
4. Флексибилен ножен прекинувач
Аголот на задната плоча и плочата на ногата може да се прилагоди преку ножниот прекинувач, што е погодно за лекарот да ја прилагоди положбата на пациентот во најидеална положба за време на офталмолошката операција.
5. Петал Сопирачка
Механичките сопирачки на педали се побрзи, практични, безбедни и сигурни.
6. Докторска столица по избор
Лекарската столица може да ги прилагоди потпирачите за раце, грб и висината на седиштето.
Параметри
| Моделска ставка | Електрична офталмолошка операциона маса TDG-2 |
| Должина и ширина | 2080мм * 550мм |
| Подигање (горе и долу) | 700мм / 500мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 45°/ 90° |
| Задна плоча (горе и долу) | 45°/ 20° |
| Плоча за нозе (горе и долу) | 45°/ 20° |
| Хоризонтално лизгање | 300 мм |
| Електромоторен систем | Jiecang |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Стандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Инфузиона прачка | 1 сет |
| 2 | Табла за раце | 1 пар |
| 3 | Послужавник за инструменти | 1 сет |
| 4 | Стегач за фиксирање | 1 сет |
| 5 | Душек | 1 сет |
| 6 | Ножен прекинувач | 1 сет |