Електричната гинеколошка маса за преглед FD-G-1 користи материјали со висока цврстина и е отпорна на корозија, што е погодно за секојдневно чистење и дезинфекција на болницата.
Висината на површината на масата за преглед, аголот на задната плоча и плочата за нозе може да се прилагодат преку ножниот прекинувач.
Додатоците се комплетни, а стандардно има потпирачи за рамо, ремени за рамо, ремени за зглобови, рачки, потпирачи за нозе и садови за земја со цедилки.
Основата на гинеколошката маса за преглед има структура во облик на буквата U, што обезбедува простор за движење на стапалата и нозете за секојдневната работа на лекарот.
Овој оперативен кревет за медицински гинеколошки преглед, не е погоден само за гинеколошки прегледи, туку и за машка урологија.
1.Бесшевен душек од пена
Душекот за обликување на електричната гинеколошка маса за преглед користи најнова технологија на бесшумно пенење, што значително ја подобрува удобноста за пациентот.
2.Материјал отпорен на корозија
Целиот капак на електричната гинеколошка маса е направен од врвни материјали, отпорни на корозија, лесни за чистење и дезинфекција.
3. Ножен прекинувач
Опремен со ножен прекинувач, флексибилно контролирајте ги различните движења на масата за акушерски преглед.
4.Разновидни додатоци
Покрај стандардниот потпирач за рамо, опционално се достапни и ремени за рамо, рачки, потпирачи за нозе, педали за нозе, сад за отпадоци, гинеколошка светилка за преглед или лекарска столица.
Параметри
| МоделСтавка | FD-G-1 Електрична маса за гинеколошки преглед |
| Должина и ширина | 1800мм * 550мм |
| Елевација (горе и долу) | 950мм / 680мм |
| Тренделенбург / Обратен Тренделенбург | 14°/ 17° |
| Задна плоча (горе и долу) | 60°/10° |
| Електромоторен систем | Jiecang |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Бесшевен душек |
| Главен материјал | АБС |
| Максимален капацитет на оптоварување | 150 кг |
| Гаранција | 1 година |
SстандардДодатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 2 | Плоча за нозе | 1 сет |
| 3 | Душек | 1 сет |
| 4 | Рачка | 1 пар |
| 5 | Ножен прекинувач | 1 сет |