Електричната операциона маса TDY-1 користи оперативен систем со електричен мотор со шипка за да се осигури дека може да изврши различни прилагодувања на држењето на телото за време на работата, вклучувајќи кревање на масата, навалување напред и назад, навалување лево и десно, преклопување и поместување на задната плоча.
Оваа мултифункционална електрична операциона маса е погодна за разни хируршки зафати, како што се абдоминална хирургија, акушерство, гинекологија, ОРЛ, урологија, аноректална и ортопедија итн.
1. Достапно во скенирање со рендген
Плоштадот на масата PFCC може да се користи за рендгенско скенирање за време на операциите. Електричната операциона маса TDY-1 може да се помести повеќе од 300 mm, обезбедувајќи добра перспектива за Ц-раката за време на операцијата, а може да се користи и со кутии за рендгенски филмови.
2. Опционален систем за двојна контрола
Рачниот контролер и опционалните панел контроли нудат двојна заштита за хируршка интервенција.
3. Вградена батерија што може да се полни
Електричната операциона маса TDY-1 е опремена со високо-перформансна батерија што може да се полни, која може да ги задоволи потребите за 50 операции. Во исто време, има и наизменична струја за обезбедување електрична енергија за да се обезбеди максимална безбедност.
4. Вграден мост за бубрег
Вграден лумбален мост, погоден за лекарите да вршат операции на жолчката и бубрезите
Параметри
| Моделска ставка | TDY-1 електрична операциона маса |
| Должина и ширина | 2070мм*550мм |
| Подигање (горе и долу) | 1000мм/ 700мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 45°/ 90° |
| Задна плоча (горе и долу) | 75°/ 20° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 25°/ 25° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 15°/ 15° |
| Елевација на мостот на бубрезите | ≥110 мм |
| Хоризонтално лизгање | 300 мм |
| Флекс/Рефлекс | Комбинирана операција |
| Рентгенска табла | Опционално |
| Контролен панел | Стандарден |
| Електромоторен систем | Jiecang |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Стандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Поддршка за рамената | 1 пар |
| 5 | Поддршка за нозе | 1 пар |
| 6 | Потпора за стапала | 1 пар |
| 6 | Рачка за мост на бубрезите | 1 парче |
| 7 | Душек | 1 сет |
| 8 | Стегач за фиксирање | 8 парчиња |
| 9 | Долга стега за фиксирање | 1 пар |
| 10 | Рачен далечински управувач | 1 парче |
| 11 | Далновод | 1 парче |