Електричната хидраулична оперативна маса TDY-Y-1 користи електрична увезена хидраулична трансмисија, која ја заменува традиционалната технологија за пренос со електрична прачка за туркање.
Прилагодувањето на положбата е попрецизно, брзината на движење е порамномерна и постабилна, а перформансите се сигурни и издржливи.
Основата во облик на Y обезбедува стабилност и доволно простор за нозе.
Функцијата за преведување и проѕирната штица за кревет, опремена со Ц-рака, можат да вршат скенирање на целото тело со рендгенски зраци.
Системот за двојна контрола, покрај рачниот далечински управувач, е опремен со систем за итна контрола со колона. Функцијата за ресетирање со едно копче ја обезбедува работната ефикасност на лекарот.
Оваа електро-хидраулична интегрирана операциона маса е погодна за разни хируршки зафати, како што се абдоминална хирургија, акушерство, гинекологија, ОРЛ, урологија, аноректална и ортопедија итн.
1.Систем за двојна контрола
Електро-хидрауличната операциона маса TDY-Y-1 има двојни методи на контрола, едниот е жичен контролер, со функција за автоматско ресетирање на нивото со едно копче. Другиот е систем за итна контрола со колона. Два сета независни оперативни системи со иста функција гарантираат дека системот за итна контрола сè уште може да работи сигурно кога жичниот контролер ќе откаже, осигурувајќи ја безбедната употреба на операционата маса.
2. Достапно за рендгенско скенирање
Горниот дел од масата на електрично-хидрауличната операциона маса може да пропушта рендгенски зраци, а на долната страна од масата е инсталирана водилка за транспорт на кутии со рендгенски филмови.
3. Компатибилен со C-рака
Електричното хоризонтално движење е 340 mm, што обезбедува прецизно и практично позиционирање за Ц-раката и може да изврши рендгенско снимање на целото тело без да го поместува пациентот.
4. Батерии што се полнат
Електро-хидрауличната хируршка маса TDY-Y-1 е опремена со високо-перформансни батерии што можат да се полнат, кои можат да ги задоволат потребите на ≥50 операции, осигурувајќи дека работи без надворешно напојување. Батеријата што може да се полни не бара одржување и може да се користи долго време. Во исто време, може да се користи наизменична струја за обезбедување електрична енергија за да се обезбеди максимална безбедност.
5.Оне-копчеRЕсетФпомазание
Новата функција за ресетирање со едно копче ги поедноставува комплицираните операции
Параметри
| Моделска ставка | Електро-хидраулична операциона маса TDY-Y-1 |
| Должина и ширина | 1960мм * 500мм |
| Подигање (горе и долу) | 1090мм / 690мм |
| Плоча за глава (горе/долу/флексибилна) | 60°/ 85°/0° |
| Задна плоча (горе и долу) | 85°/ 40° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 28°/ 28° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 18°/ 18° |
| Елевација на мостот на бубрезите | 100 мм |
| Хоризонтално лизгање | 340 мм |
| Нулта позиција | Едно копче, стандардно |
| Флекс/Рефлекс | Комбинирана операција |
| Рентгенска табла | Опционално |
| Контролен панел | опционално |
| Копче за итно запирање | Опционално |
| Електромоторен систем | Чаогер од Тајван |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 250 кг/ 300 кг |
| Гаранција | 1 година |
Sстандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Поддршка за рамената | 1 пар |
| 5 | Поддршка за нозе | 1 пар |
| 6 | Плоча за стапало | 1 пар |
| 7 | Рачка за мост на бубрезите | 1 парче |
| 8 | Душек | 1 сет |
| 9 | Стегач за фиксирање | 8 парчиња |
| 10 | Далечински управувач | 1 парче |
| 11 | Далновод | 1 парче |
| 12 | Хидраулично масло | 1 конзерва за масло |