TF хидраулична гинеколошка операциона маса, телото, колоната и основата се изработени од не'рѓосувачки челик, со висока механичка цврстина, отпорност на корозија и е погодна за чистење и дезинфекција.
Оваа хидраулична гинеколошка операциона маса стандардно се испорачува со потпирач за рамо, ремен за рамо, рачка, потпирач за нозе и педали, сад за земја со цедалка и опционално светло за гинеколошки преглед.
Висината на хидрауличната гинеколошка операциона маса може да се прилагоди со педали, а наклонот на креветот може да се прилагоди со тресење на рачката.
Кога ќе се притисне сопирачката, фиксната основа на дното од креветот се спушта, што ја зголемува контактната површина со земјата и ја обезбедува стабилноста на креветот.
Широко се користи во гинекологија, акушерство, урологија и аноректална хирургија.
1. Материјал од не'рѓосувачки челик
Главното тело, страничните шини, столбот за кревање и основата на хидрауличната гинеколошка операциона маса се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик 304, со висока механичка цврстина, отпорност на корозија и лесно чистење.
2. Широка површина на масата
Ширината на површината на хидрауличната гинеколошка операциона маса може да достигне 600 мм, што е многу пријателско за луѓе со специфичен тип на тело и ја подобрува удобноста.
3. Разновидни додатоци
Покрај стандардниот потпирач за рамо, опционално се достапни и ремени за рамо, рачки, потпирачи за нозе, педали за нозе, сад за отпадоци и светло за гинеколошки преглед.
4. Уникатно фиксно стапало
Уникатното фиксирано стапало на операционата маса ја зголемува контактната површина со земјата и ја обезбедува стабилноста на хидрауличната гинекологија.
Параметри
| Моделска ставка | TF хидраулична гинеколошка операциона маса |
| Должина и ширина | 1800мм * 600мм |
| Подигање (горе и долу) | 900мм / 680мм |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 8°/ 20° |
| Задна плоча (горе и долу) | 70°/ 11° |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Душек | Бесшевен душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 173 кг |
| Гаранција | 1 година |
SстандардДодатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 2 | Рачка | 1 пар |
| 3 | Плоча за нозе | 1 парче |
| 4 | Душек | 1 сет |
| 5 | Слив за отпад | 1 парче |
| 6 | Стегач за фиксирање | 1 пар |
| 7 | Патерица за колено | 1 пар |
| 8 | Педала | 1 пар |