Хидрауличната хируршка маса TS е погодна за торакална и абдоминална хирургија, ОРЛ, акушерство и гинекологија, урологија и ортопедија итн.
За разлика од општата рачна оперативна маса, ние користиме хидрауличен систем за кревање и гасна пружина за прилагодување на плочите на грбот и нозете. Го правиме процесот на прилагодување и тивок и удобен.
Основата во облик на буквата Y се користи за да се обезбеди поголема стабилност и слободен простор на хидрауличната операциона маса, така што медицинскиот персонал може да му се приближи на пациентот на нула растојание.
Дизајнот на големите тркала, исто така, го прави антивибрационен и декомпресивен за време на движење.
1. Напредна мемори пена
Површинскиот материјал на хидрауличната хируршка маса е пламен-отпорен и антистатички. Душекот од лиен полиуретан (PU) е лесен за чистење и има долг век на траење.
2. Вграден мост за бубрег.
Вметнете ја рачката во соодветната дупка, завртете ја рачката и направете го мостот на половината да се искачи или спушти во соодветна положба, а потоа извлечете ја рачката. За хидраулична операциона маса TS, подигнувањето на мостот на половината е над 100 mm.
3. УвезеноHхидрауличнаSсистем
Увезениот хидрауличен систем од Америка го прави движењето на рачната работна маса стабилно и брзо.
4. АаголенAприлагодувањаwсоGas Sпрингс
И задната плоча и зглобовите на ногарката на хидрауличната операциона маса TS се опремени со потпорни структури на цилиндри со гасни пружини, што ги прави различните прилагодувања нежни, тивки и без вибрации, додека ефикасно ја заштитуваат структурата на зглобот и спречуваат паѓање на пациентот.
5. Лдизајн на тркала од аргер
Основата на механичката хидраулична оперативна маса е дизајнирана со големи тркала (дијаметар≥100 мм), што е флексибилно за движење. Тркалата се креваат при сопирање, основата на креветот е во цврст контакт со земјата, а стабилноста е добра.
Pарматери
| Моделска ставка | TS хидраулична оперативна маса |
| Должина и ширина | 2050мм*500мм |
| Подигање (горе и долу) | 890мм/ 690мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 60°/60° |
| Задна плоча (горе и долу) | 75°/ 15° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 30°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 25°/ 25° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 20°/ 20° |
| Елевација на мостот на бубрезите | ≥110 мм |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Sстандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Одмор за рамената | 1 пар |
| 5 | Патерица за колено | 1 пар |
| 6 | Стегач за фиксирање | 1 сет |
| 7 | Душек | 1 сет |
| 8 | Ремен за тело | 1 сет |