1.Двојна плоча за глава на зглобот
Двослојната плоча на главата на оваа електрична операциона маса може слободно да ја прилагоди висината на таблата за кревет, овозможувајќи му на пациентот да има удобен агол на главата при извршување на операции во различни положби.
2. Плочата за нозе може да биде со електрична контрола или со гасна пружина
Плочата на ногарките може да се контролира со гасна пружина или може да се надгради на електрична контрола.
3. Опционален систем за двојна контрола
Рачниот контролер и опционалните панел контроли нудат двојна заштита за хируршка интервенција.
4.Големи тркала
Увезени германски тркала TENTE, отпорни на абење и тивки.
5. Вградена батерија што може да се полни
Електричната операциона маса TDY-2 е опремена со високо-перформансна батерија што може да се полни, која може да ги задоволи потребите за 50 операции. Во исто време, има и наизменична струја за обезбедување електрична енергија за да се обезбеди максимална безбедност.
6.Повеќе опционален избор
Опционално ресетирање со едно копче, функција за позитивна флексија и обратна флексија.
Pарматери:
| МоделСтавка | Мобилна електрична операциона маса TDY -2 |
| Должина и ширина | 2100мм*550мм |
| Подигање (горе и долу) | 1000мм/ 700мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 45° 90° |
| Задна плоча (горе и долу) | 90°/ 17° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 25°/ 25° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 15°/ 15° |
| Елевација на мостот на бубрезите | ≥110 мм |
| Хоризонтално лизгање | 345 мм |
| Флекс/Рефлекс | Комбинирана операција |
| Рентгенска табла | Опционално |
| Контролен панел | Стандарден |
| Електромоторен систем | Jiecang |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Стандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Поддршка за рамената | 1 пар |
| 5 | Поддршка за нозе | 1 пар |
| 6 | Потпора за стапала | 1 пар |
| 6 | Рачка за мост на бубрезите | 1 парче |
| 7 | Душек | 1 сет |
| 8 | Стегач за фиксирање | 8 парчиња |
| 9 | Долга стега за фиксирање | 1 пар |
| 10 | Рачен далечински управувач | 1 парче |
| 11 | Далновод | 1 парче |