Целиот капак е направен од не'рѓосувачки челик 304, лесен за чистење и дезинфекција.
Материјалот од влакна со висок пренос на светлина е погоден за употреба со рендгенски зраци.
Проширениот дизајн на душекот им овозможува на пациентите поудобно да лежат на операционата маса.
Електрохидрауличната оперативна маса TDY-G-1 користи напреден хидрауличен систем за контрола, сигурни електромагнетни вентили и пумпи за масло од Тајван, што обезбедува тивки и стабилни перформанси.
1.Uлтра-нискоPпозиција
2. Двојна плоча за глава на зглобот
3.Бизграден-во бубрегBгребен
4. Вградена батерија што може да се полни
5. Механички сопирачки
| Моделска ставка | TDY-G-1 Електро-хидраулична операциона маса |
| Должина и ширина | 2080мм * 550мм |
| Подигање (горе и долу) | 820мм / 520мм |
| Плоча за глава (горе и долу) | 45°/ 90° |
| Задна плоча (горе и долу) | 80°/ 20° |
| Плоча за нозе (горе / долу / нанадвор) | 15°/ 90°/ 90° |
| Тренделенбург/Обратен Тренделенбург | 20°/ 20° |
| Латерално навалување (лево и десно) | 15°/ 15° |
| Елевација на мостот на бубрезите | 110 мм |
| Електромоторен систем | Чаогер од Тајван |
| Напон | 220V/110V |
| Фреквенција | 50Hz / 60Hz |
| Компактибилност на енергија | 1,0 kW |
| Батерија | Да |
| Душек | Мемори душек |
| Главен материјал | 304 не'рѓосувачки челик |
| Максимален капацитет на оптоварување | 200 кг |
| Гаранција | 1 година |
Sстандардни додатоци
| Не. | Име | Количини |
| 1 | Екран за анестезија | 1 парче |
| 2 | Поддршка на телото | 1 пар |
| 3 | Поддршка за раце | 1 пар |
| 4 | Поддршка за рамената | 1 пар |
| 5 | Поддршка за нозе | 1 пар |
| 6 | Потпора за стапала | 1 пар |
| 7 | Рачка за мост на бубрезите | 1 парче |
| 8 | Долга стега за фиксирање | 1 пар |
| 9 | Стегач за фиксирање | 8 парчиња |
| 10 | Рачен далечински управувач | 1 парче |
| 11 | Далновод | 1 парче |
| 12 | Педала | 1 пар |